K-Beauty Ürünleri İle Cildinizi Koruyun

K-Beauty Ürünleri İle Cildinizi Koruyun

Güney Koreliler Yazın Ciltlerini Nasıl Koruyor?

Kore cilt bakımı güzellik ürünleri son zamanlarda fırtınalar yaratıyor Popülerlik, aslında daha önce hiç kimsenin duymadığı, birçok yenilikçi ürüne bağlanabilir. 

Veee Güney Kore'nin en ünlü elçilerine (yani K-pop ve K-drama yıldızları) teşekkür ederiz bizleri bu güzel ürünlerle tanıştırdıkları için

Kore güzellik ürünlerinin bugünlerde piyasaya hakim olduğunu görmek sürpriz olmamalı. Bu ürünler sadece yenilikçi değil; ayrıca doğal ve iyi düşünülmüş içeriklerden de üretilmektedir. Salyangoz özleri, Jeju Adası’nda yetişen organik yeşil çaylar, ayçiçeği çekirdeği daha önce hiç duyulmamış bazı bileşenler K-Beuty güzelliğinin temelini oluşturuyor. Koreli kozmetik üreticileri ürünlerinde doğal içerikli bileşenleri kullanmaya başladı. İlk başta, birçok insan bu içeriklere şüphe ile yaklaşıyordu. Zamanla bu yüksek kaliteli içeriklerin etkilerini deneyimleyenler elde ettikleri sonuçlar inanılmazdı!

Cilt bakımı, güneş bakımı anlamına geliyor

Yaz yaklaşırken, kendinizi güneşin sıcaklığından ve zararlı ışınlarından nasıl korumalısın? Güney Koreliler yaş almalarına rağmen hala nasıl pürüzsüz ve genç bir cilde sahip olabiliyor?

Güney Koreliler, pürüzsüz, nemli ve Pamuk Prenses gibi ciltleriyle ünlüdür. Koreli kadınlar güneşe karşı uygun korumanın cilt sağlığı için hayati öneme sahip olduğunu biliyor. Evde dinlenirken veya yağmurlu bir günde bile her üç saatte bir SPF kullanmak oldukça yaygın. Güneşten korunma konusunda hassas olanlar için SPF'li pencereler dahi üretilmeye başlandı.

Peki Koreliler plajda ne yapıyor? Bir yüz maskesi, boyun örtüsü ve kolları kapatan birçok şey kullanarak plajda zaman geçiriyor. Cilt korunmasını çok ciddiye alıyorlar, bu yüzden ciltlerini korumak için her türlü çabayı gösteriyorlar.. Ciltlerini korurken Korelileri o halde görürseniz çok şaşırabilirsiniz 

Cildinizi korumak için kullanabileceğiniz K-beauty yaz tüyoları:

1. Yüksek bir SPF sahip ve su geçirmez güneş kremi kullanın

Ciltteki yaşlanmanın %75’i çevresel faktörlerden, en fazla da UV ışınlarından kaynaklanmaktadır. Düzenli güneş kremi kullanarak bir yandan zararlı UV ışınlarına karşı cildini korurken, öte yandan güneşin cilt yaşlanması üzerindeki etkilerinden gün boyunca korunabilirsin.

Cildi günlük olarak güneş kremi uygulamak, zararlı UV ışınlarından korumak, koyu lekeler, kırışıklıklar ve ince çizgiler oluşmasını önler.

Güneş kremini dışarı çıkmadan 15-20 dakika önce uygulamanız daha iyi bir koruma sağlar.  Özellikle saat 10:00-15:00 arası dışarı da kalmak gibi bir planınız varsa her 40 dakika da bir güneş kremini yenilemelisiniz.

2. Bir yüz ve boyun maskesi kullanın

Hiçbir güneş kremi cildi tamamen güneşten koruyamaz.  Bu nedenle, yaz aylarında açık havada uzun zaman geçirecekseniz, yüz ve boyun maskesi kullanmayı unutmayın. Bunlar, yüzünüz ve boynunuz gibi hemen güneşe maruz kalan alanlarda sizi koruyacaktır. 

3. Açık havada 10:00 – 14:00 Saatleri arasında Vakit Geçirmekten Kaçının

10:00 - 14:00, gün boyunca en sıcak olan zaman dilimidir. Bu nedenle, bu süre zarfında güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız. Açık hava etkinliklerinizi 10: 00'dan önce ve  14: 00'dan sonra gününüzü planlayabilirsiniz.

Güney Kore’de birçok etkinliğin ( devlet, bir şirket veya bir grup arkadaş etkinlikleri )  sabahın erken saatlerinde veya gece geç saatlerde yapılıyor. Piknikler bile öğle yemeğinde nadiren dışarıda yapılır, çoğu Koreliler sabahın erken saatlerinde yapmayı tercih ediyor.

Güney Kore, bir güzellik inovasyon ülkesi ve reklamlarda ve televizyonda karşımıza çıkan  görüntülere baktığınızda, Korelilerin güzelliği nasıl ciddiye aldıklarını göreceksiniz. Güzellik rutinlerinizle sabırlı olun ve Güney Korelilerin uzun zamandır kanıtladığı stratejileri kullanmaktan çekinmeyin

Etiketler: cilt koruma, yaz cilt bakımı, kbeauty
Kasım 04, 2019
Listeye dön