Kore Kozmetiğinde Aloe Vera Mucizesi

Kore Kozmetiğinde Aloe Vera Mucizesi

Aloe Vera

Aloe vera, mucizevi olarak tabir edilen bitkilerden birisidir. Öyle ki cilde inanılmaz etkileri vardır. Özellikle aloe vera özlü kozmetik ürünleri, diğerlerine kıyasla çok daha doğal ve etkilidir. Cilt üzerindeki etkileri sayesinde cilt yaşlanmasını yavaşlattığı düşünülen aloe veranın sivilce ve akne oluşumunun da önüne geçtiği biliniyor. Kollajen ürettiği için cildi gençleştirebileceği düşünülüyor. Ayrıca kollajen sayesinde cilt dış etkenlerden de korunabiliyor. 

Cilt üzerindeki etkisi ile ön plana çıktığı için genellikle güneş yanıkları ve yüz lekelerini gidermek amacıyla kullanılabiliyor. Bu nedenle sivilce ve akne karşıtı kozmetik ürünlerinin içeriğine eklenerek ürünün etkisinin artması amaçlanıyor. Uzmanlar, aloe vera bitkisinin kuru cildi nemlendirebildiğini söylüyor. Dolayısıyla derideki renk farklılıklarını gidermek amacıyla da kullanılabiliyor. 

Aloe vera, anti-bakteriyel bir içeriğe sahip olduğu için sivrisinek ve böcek ısırıklarının olduğu bölgelere sürülmesi öneriliyor. Bu bölgelerde oluşan tahribat ve kanamanın etkisinin azalmasında rol oynayabiliyor. Ayrıca aloe vera, saça iyi gelen ve saçı yumuşatan bitkilerin arasında da gösteriliyor.


Antik Güzelliğin Sırrı

Son yıllarda özellikle kozmetik sektöründe tercih edilen en eski ve dünya üzerinde en çok kullanılan tıbbi bitkidir. 


Etiketler: cilt bakımı, aloe vera, aloveralı ürünler
Kasım 04, 2019
Listeye dön