Yağlı Cildinizi Nasıl Kontrol Altında Tutabilirsiniz?

Yağlı Cildinizi Nasıl Kontrol Altında Tutabilirsiniz?

Yağlı cildinizi nasıl kontrol altında tutabileceğinizi merak mı ediyorsunuz? Yağlı bir cilt tipiyle doğmuş olabilirsiniz ama bu sonsuza dek mücadele etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Aşırı yağı cildinizden uzak tutmak için hemen deneyebileceğiniz 5 ipucu.

1. Bir yağ temizleyici kullanmaya başlayın.

Henüz  yağ bazlı temizleyiciniz yoksa hemen bir tane edinmelisiniz. Neden mi? Yağlı bir cilde sahip olan çoğu kişi, yağ temizleyicilerden kaçmaktadır, çünkü yağ bazlı bir ürünün kullanılmasının cildinin daha da yağlı hale geleceğine inanmaktadırlar. Ancak bunu şu şekilde düşünün: Su, suyu çeker ve yağ yağı çeker. Yağı uygun şekilde parçalamak için yağa ihtiyacınız var. Bir yağ temizleyici kullanmak, cildinizi kurutmadan arınmasını sağlar.

Banila Co Temiz It Zero temizleme balmı, cildin doğal dokusuna zarar vermeden papaya ve acerola gibi C vitamini bakımından zengin özler ile cildinizi temizler.

2. Sert temizleyicilerden kaçının.

Yağlı cilde sahip olanlar, cildin gıcır gıcır olmasına bayılıyorlar evet sizi anlıyoruz çok güzel bir his ama 

bu kadar sert temizleyiciler cildinin daha fazla sebum üretmesine neden olabilir. Sert temizleyiciler, özellikle de SLS aka sodyum loril sülfat içeren sert maddeler kullandığınızda, fazla yağı geçici olarak giderebilirler ancak bu aynı zamanda cildin susuz kalmasına ve esansiyel nemden yoksun bırakılmasına neden olabilir.

Dermatologlara göre, “çok kuru cilt daha fazla yağ üretebilir”. Bunun yerine, cildi nemlendirirken yağı uzak tutacak yumuşak, besleyici temizleyiciler kullanın.

Nature Republic Super Aqua Max Fresh Watery Cream 33 çeşit deniz bitkisi ve 914 m derinlikte bulunan okyanus suyu ile ferahlatıcı bir dokunuşla cildinizi nemlendirebilirsiniz.

3. Düzenli olarak peeling yapın.

Yağlı bir cildiniz olduğunda, düzenli olarak peeling yapmak önemlidir. Ölü cilt hücrelerinin fazla olması sadece gözenekleri tıkamakla kalmaz aynı zamanda cildi kurutur. Bunun nedeni ölü cilt hücrelerinin birikmesi, cilt bakım ürünlerinizin cilde etkili bir şekilde nüfuz etmesini önlemesidir. Sonuç olarak, cildiniz donuk ve kuru hale gelir ve gözenekleriniz tıkanabilir. Temizlenmeyen gözenekler sivilce oluşumuna sebep olabilir.

Some By Mi 30 Days Miracle Toner ile gözenekleri temizleyen ve cildi ölü hücrelerden arındıran AHA ve BHA içerir. Ayrıca sebum üretimini kontrol eder, gözenekleri sıkılaştırır. 

4. Her hafta bir kil maskesi kullanın.

Cildin yağ üretimini azaltmak ve gözenekleri temizlemek için doğanın bize sunduğu mucizevi içeriklerden yardım alabilirsiniz. Sebum üretimini kontrol altına alan kil maskelerini haftada bir ya da iki gün kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken cildinizi soymayacak nemlendirici kil maskesi tercih ettiğinizden emin olun.

Innisfree Super Volcanic Pore Clay Mask, Jeju Adası’nda volkanik patlama sonucu elde edilen ciltteki sebumu çıkaran güçlü arındırıcı özelliğe sahip, mineral açısından zengin lavdan elde edilir.

5. Doğru yağı tüketin.

Yağlı şeyler yemeyin! gibi klişe cümle ile başlamak yerine “Doğru yağı tüketin” tavsiyesinde bulunmak isteriz. Doğru yağı tüketmek cildiniz ve güzelliğiniz için çok önemli. Margarin ve hayvansal yağlar gibi doymuş yağlardan uzak durun. Safran,  Ayçiçek yağı ve üzüm yağı gibi içeriğinde Linoleik asit barındıran yağlar tüketmelisiniz.


Etiketler: yağlı cilt bakımı, cilt bakımı
Kasım 04, 2019
Listeye dön