Filtreleri Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 8

Günün her anında birçok yere temas eden ve sık sık yıkanan eller, kuruluk gibi yapısal problemlerle karşılaşabilir. Söz konusu sorunların üstesinden gelmek için el bakım kremi kullanımı oldukça yaygındır. El kremi; mevsimsel geçişler, nemsizlik ve yaşlanma belirtilerini önlemek amacıyla kullanılır. Kokoma, doğanın özleriyle beslenen Kore kozmetik markalarının ürettiği el kremlerini kullanıcıyla buluşturur. Kremlerin içerisinde bulunan besleyici özler, el bölgesinin ihtiyacı olan nemi geri kazandırır ve yaşlanma belirtilerini yavaşlatır.

El Kremi Kullanımı Neden Önemli?

Vücudun her bölgesinin neme ihtiyacı vardır. Çeşitli bölgelerin nem ihtiyacını karşılamak için özel kremler bulunur. Eller ise bu bölgeyi saran cilt tabakasının kalınlığı nedeniyle yoğun ve özel formülle üretilmiş el kremlerinin kullanımını gerekli kılar. El kremleri, içeriğinde cildi nemlendirirken yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı pek çok besleyici bileşen bulundurur. 

 

Günün her anında birçok temasa maruz kalan eller, dış faktörler nedeniyle kurur ve nemini kaybeder. El bölgesinde yaşanan nemsizlik; çatlama, kuruluk ve dökülme problemlerine yol açar. Söz konusu cilt problemlerine maruz kalmamak için nemlendirici içerikli el kremleri büyük bir öneme sahiptir. El bölgesinin ihtiyacına göre seçilen kremler, sağladığı besleyici desteğin yanı sıra yeniden yıpranma ihtimalini büyük ölçüde azaltır.

El Kremi Hangi Sıklıkla Kullanılmalı?

Günlük cilt bakım rutininde büyük bir öneme sahip el kremlerinin kullanımı, bölgenin problemi ve nem ihtiyacına göre çeşitlilik gösterir. Cilt tipine ve kullanılan ürüne bağlı olarak günlük uygulama sayısı 1 ve 3 arasında değişir. Nemini kaybetmiş, pul pul dökülen ve çatlakların ortaya çıktığı ellerde günde 3 kez krem kullanımı uygundur. Günlük bakım rutinlerine ek olarak nem takviyesi sağlanan ellerde, gün içerisinde 1 ya da 2 kez krem sürülmesi genellikle yeterli olur. 

El Kremi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özenli bir bakım için her ürünün seçim süreci dikkat gerektirir. Gün içerisinde birçok temasa maruz kalan el bölgesinin nemini geri kazandıran kremler, cildin ihtiyaçlarına göre içeriğinde farklı bileşenler bulundurur. Söz konusu kremleri seçerken içerik ve etkisini göz önünde bulundurmak gerekir. El kremi markalarının cilt tiplerine göre özel ürettiği kremler, doğru uygulandığı takdirde en etkili sonuca ulaştırır.

Cilt Tipine Uygun El Kremi Nasıl Seçilir?

El kremi tavsiyelerini değerlendirirken cilt tipine uygun ürünlerin seçilmesi gerekir. Kuru ve pul pul dökülen ellerin ihtiyacı olan nem dengesini sağlamak için değerli vitamin ve mineralleri içeren kremlerin kullanımı önemlidir. Doğanın gücünü özüne yansıtan Kore kozmetiğinin en iyi el kremi markalarından olan Tony Moly ürünleri, cildin farklı ihtiyaçlarına yönelik üretilmiştir. Tony Moly Panda el kremi, bambu ve propolis takviyeli özel içeriği sayesinde çok kuru ciltleri bile nemlendirir. Cildi aydınlatan özel formülüyle leke görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur.