Filtreleri Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 8

Esans kullanımı, Kore kozmetiği ile tüm dünyaya yayılmış ve cilt bakımında bir rutin hâlini almıştır. Bu ürünlerin cilt bakımının etkisinin arttırılmasını sağlayan yapıları sayesinde daha kısa sürede sağlıklı ve güzel bir görünüm elde etmek mümkündür.

Esans Nedir, Ne İşe Yarar?

Esanslar, içerdikleri aktif bileşenler sayesinde hücresel düzeyde etki gösteren cilt bakım ürünleridir. Cilt bakım uygulamaları sırasında kullanılan ürünlerin daha derin katmanlara nüfuz etmesine olanak sağlarlar. Ayrıca, kullanılan bakım ürünlerinin etkilerini arttırarak daha kısa sürede sonuç alınmasına da yardımcı olurlar. Esans ne işe yarar sorusuna verilebilecek en kısa yanıt ise cilde nem desteği sağlayarak dış etkilere karşı daha güçlü bir bariyer oluşturmasına destek olur şeklindedir.

Cilt Bakımında Esans Kullanımı

Cilt bakımında esanslar, toniklerden sonra nemlendiricilerden önce kullanılır. Derinlemesine bir temizliğin ardından uygulanması cildin alt katmanlarına nüfuz ederken farklı sorunlara neden olmaması açısından son derece önemlidir. Temizlik aşamasından sonra uygulanmalı ve ardından bakım rutinine devam edilmelidir. Bu şekilde, kullanılan bakım ürünlerinin tümünün cilt üzerinde derinlemesine bir etki yaratması sağlanır.

Tüm bakım ürünlerinde olduğu gibi esans çeşitleri arasından da cilt tipi ile uyumlu olanlar tercih edilmelidir. Cilt sorununa yönelik tedavi edici özelliğe sahip esans yağları kullanarak etkili sonuçlar almak mümkündür. Bu amaçla Kore kozmetiğinin öne çıkan markalarından Cosrx tarafından tasarlanan doğal içerikli ürünler incelenebilir.