Filtreleri Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 3

Derinlemesine bir temizliğin anahtarı olan fiziksel peeling, kısa sürede gösterdiği güçlü etkileri ve kolay kullanımı ile bakım rutinlerinde kendine sıkça yer bulur. K-Beauty içerisindeki doğal içerikli ürünlerle, cildi ölü hücrelerden kolayca arındırmak ve beslemek mümkündür.

Fiziksel Peeling Nedir?

Peeling nedir sorusuna, “cildi ölü derilerden arındırmak” şeklinde cevap verilebilir. Fiziksel peeling ise asit içermeyen ürünler eşliğinde cilde masaj yaparak ölü hücrelerin nazikçe uzaklaştırılması işlemidir. Bu işlemde yüz temizleme fırçaları kullanılarak daha derinlemesine bir arınma elde edilebilir.

Fiziksel peeling, kısa sürede etki gösterir; anında yoğun bir temizlik hissi verir. Bunu sağlamak amacıyla özel olarak hazırlanan peeling ürünleri yardımıyla oldukça etkili sonuçlar almak mümkündür. Doğal peeling yöntemleri de bu amaçla tercih edilebilir.

Fiziksel Peeling Ürünlerinde Hangi Bileşenler Kullanılır?

Fiziksel peeling nedir sorusuna verilen yanıt, aynı zamanda bu amaçla kullanılan ürünlerin içeriklerine dair de fikir verir. Fiziksel peeling, kısa sürede etki gösteren güçlü bir formüle sahiptir. Fiziksel peeling ürünleri içerisinde sıklıkla cildin ölü tabakasını yüzeyden uzaklaştırmak amacıyla tanecikli yapıya sahip bileşenler bulunur. Ayrıca çeşitli vitamin ve mineral desteği de içeren ürünler, cildi derinlemesine arındırdıktan sonra besleyerek daha aydınlık bir görünüm elde edilmesini destekler. Nem desteği sağlaması açısından çeşitli bileşenler de bu ürünlerin içerisinde yer alır.

Hangi Cilt Tiplerine Fiziksel Peeling Uygulanabilir?

Fiziksel peeling, her cilt tipine uygulanabilir. Sadece, doğru ürün seçimi yapılmalı ve bakım rutini cildin ihtiyaçlarına göre belirlenmelidir. Bu nedenle peeling önerileri arasından cilt ihtiyaçlarına göre seçim yapmak oldukça önemlidir. En iyi peeling, cilt ile uyumlu olandır.

Neogen Leke için Limonlu Peeling Ped, akne ve leke sorunu olan ciltler için oldukça iyi bir seçenektir. Neogen Bal ve Şekerli Nemlendirici Peeling ise yüksek oranda tanecikli yapısı ile ciltten ölü derinin uzaklaştırılmasında oldukça etkilidir. Kolay tahriş olan ciltlerde dikkatli kullanılmalıdır. Genel olarak hassas ciltler için peeling ürünleri konusunda daha seçici olmakta fayda vardır. Hassasiyeti yüksek cilt yapısını destekleyen ürünler tercih edilmelidir.