Kore Güneş Kremleri

Beklenen yaz ayları sonunda geldi! Güneş yüzünü bize daha fazla göstermeye başladı. D vitamini kaynağı olduğu söylenen güneş ışınlarına karşı neden korunmamız gerekiyor? Peki cildimizi güneşin zararlı ışınlarına karşı yeterince koruyabiliyor muyuz?

En iyi güneş kremi marka seçeneklerine sahip olan Kokoma’nın , güneş koruyucu kremi kullanım önerileriyle sizlere rehberlik edecek bilgilerden faydalanmaya ne dersiniz?

Vücudumuzun en büyük organı olan cildimizi koruyan kore güneş kremleri ve kore güneş losyonları onlarca marka seçeneği ile Kokoma’da !

Güneş kremi kullanmak lüksten çok artık zorunluluk arz ediyor. Neden? Çünkü güneşin zararlı ışınları mevsim fark etmeksizin cildimizde kalıcı ya da geçici hasarlar yaratabiliyor. Foto yaşlanma, çillenme, buruşukluk, cilt lekeleri, elastikiyet kaybı, renk eşitsizliği, cilt kanseri gibi sorunların doğmasına sebebiyet veren zararlı güneş ışınları, korumasız bıraktığımız cildimizde ortaya çıkıyor. Kore Güneş kremi, zararlı UV ışınları ile bariyer görevi görür ve cildimizi korur.

Yüz bakımında kullandığımız SPF özellikli nemlendiriciler kadar nemlendiriciden sonra makyajdan önce kullanacağımız güneş kremleri cildimizde ortaya çıkacak olumsuz etkilerine karşı cildimizde koruma kalkanı oluşturuyor.

Güneşe direk maruz kalacağımız zaman sadece SPF özellikli nemlendirici yada BB kremler yeterli olmayabiliyor.

Güneş Kremi Önerileri

Öncelikle güneş koruyucu kremi seçerken SPF (Sun Protection Factor) değerini kriter alabilirsiniz. Peki UVA ve UVB nedir? Cildimiz için neden zararlıdır?

UV ışınları 3 ayrı kategoriye ayrılıyor, UVA , UVB ve UVC

UVC ışınlarının üzerimizde hiçbir etkisi yok. Çünkü tamamı Ozon Tabakası tarafından emiliyor ve bize ulaşamıyor.

Ultraviyole B (UVB) ışınları, maruz kaldığımız güneş ışınlarının %95’ ini oluşturuyor. Cildimizde güneş yanıkların oluşması, erken yaşlanma gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olur.

Ultraviyole A (UVA) ışınları, maruz kaldığımız güneş ışınlarının %5 ‘ ini oluştursa da cildimiz için en tehlikeli olan ışınlardır. Cildin kolajen yapısını bozarak erken yaşlanmaya ve cilt kanserine yol açabiliyor.

İdeal bir güneş koruyucu için UVA VE UVB ışınlarını engelleyen geniş spektrumlu güneş koruyucu tercih etmenizde fayda var. Dermatologlar en az SPF 15 veya SPF 30 güneş koruyucu kullanmanızı ve her 2 saatte bir yenilemenizi tavsiye eder. Hassas veya kuru ciltler için ise 50 faktörlü güneş koruyucu kullanmaları tavsiye edilir.

SPF 15,UVB ışınlarının %93’ünü engeller.

SPF 30, UVB ışınlarının %97’sini engeller.

SPF 50, UVB ışınlarının %98’sini engeller.

En ideal güneş koruması sağlayan SPF 50 özellikli güneş koruyucu UVB ışınlarını %98 oranında engellediği için en çok tercih edilen ürünler arasındadır.

Yağlı ciltler güneş koruyucu seçimi oldukça zordur. Son yıllarda geliştirilen formüllerle yağlı ciltlere özel güneş koruyucu kremler üretilmektedir. Yağlı ciltler, oil-free (yağsız) güneş koruyucu kullanmalıdır.

Güneş Koruyucu Kremi Ne Sıklıkla Uygulamalıyız?

Güneş koruyucu kremi, güneşe maruz kalmadan yarım saat önce cildinize uygulayarak koruma sağlayabilirsiniz. Suya dayanıklı güneş koruyucu krem kullansanız dahi suya girdikten birkaç saat sonra yeniden uygulamanız gerekir.

Makyaj öncesi güneş koruyucu kullanabilirsiniz. Nemlendirici güneş koruyucu ve fondöten sırasıyla kullanabilirsiniz.

Bebekler 6 aydan küçük ise , direk güneşe maruz kalmamalıdır. Şapka, uzun kollu giysiler ile vücudu korunmalıdır.

Sadece Yaz Aylarında Değil Kış Aylarında da Güneşten Korunmalıyız

Güneş kremi , yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da tercih edilmeli. Özellikle kar yağışının olduğu zamanlarda ,güneş ışığı yansıdığı için yüksek SPF’li güneş koruyucularla cildimizi korumalıyız.

Güneş Kremi ve Cilt Lekeleri Üzerinde Etkisi

Güneşin zararlı ışınları cildimizde lekelere yol açar. Sadece güneş kremi kullanmak bazen tek başına yeterli olmayabilir. Güneşe çıkmadan yarım saat önce güneş koruyucu uygulamak ve öğle saatlerinde güneşe maruz kalmamak gerekir.

Kore Güneş Kremi Fiyatları

Güney Kore’nin en iyi markalarının en iyi güneş koruyucularını bütçenize en uygun olanı Kokoma.com.tr’de kolaylıkla bulabilirsiniz. Güneş koruyucu kategorisinde yer alan doğal içeriğe sahip güneş koruyucuları ve güneş losyonlarını en uygun fiyata bulabilir ve rahatlıkla kıyaslama yapabilirsiniz.

₺169,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Makyaj Bazı Güneş Koruyucu Krem
₺169,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Losyon Güneş Koruyucu Krem
₺169,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Güneş Koruyucu Krem