Filtreleri Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 11

Cilt bakımında asit kullanımı, Kore güzellik rutini içerisinde önemli bir yere sahiptir. Kokoma tarafından satışa sunulan doğru içeriklere sahip asitli ürünler ile cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayabilirsiniz.

Cilt Bakımı için Hangi Asitler Kullanılır?

Cilt bakımında kullanılan asitler, Alfa Hidroksi (AHA) ve Beta Hidroksi (BHA) olarak gruplandırılır. Alfa Hidroksi Asit grubu içerisinde laktik, malik, tartarik ve sitrik asit gibi türler yer alır. Beta Hidroksi Asit grubu ise sadece salisilik asitten oluşur.

 

Hyaluronik Asit (Hyaluron), cilde faydalı asitler içerisinde oldukça ünlüdür. Hyaluronik asit serum olarak yaygın bir kullanıma sahiptir. Askorbik Asit (C Vitamini) ve Retinoik Asit (Retinol), cilt bakımında kullanılan diğer türlerdir.

Hangi Asit Ne Amaçla Kullanılır?

Farklı asitlerin cilt bakımında sağladıkları etkiler şu şekildedir:

  • Retinol, yaşlanma belirtileri ile mücadelede kullanılır.
  • Askorbik asit, cildi serbest radikallerin zararlarından korur.
  • Hyaluron, nemlendirici ve onarıcı etkisi ile bilinir. Cildin nemlendirilmesi için hyaluronik asit serum kullanılabilir.
  • AHA grubu, ölü hücrelerin uzaklaştırılmasında etkilidir.
  • Salisilik asit içeren ürünler, yağlı ve karma ciltlerde derinlemesine bir bakım ve temizlik sağlar.

Asitlerin cilt üzerindeki ana etkilerinin yanı sıra çok birçok farklı etkisi de  mevcuttur. Bu etkiler, düzenli kullanım yoluyla görülebilir.

Asitlerin En Çok Kullanıldığı Ürünler Nelerdir?

Cilt için faydalı asitler, bakım rutini içerisinde farklı formlarla yer alabilir. Asitlerin en çok kullanıldığı ürünler şu şekildedir:

Serumlar

Yoğun ve güçlü asit etkisine sahip serumlar, likit yapıları sayesinde hızla emilir ve cildin alt tabakalarına ulaşır. Hyaluronik asit serum olarak sıkça tercih edilir.

Ampuller

Ampuller, yoğun formüllü serumlardır. Rovectin tarafından üretilen hyaluronik asit ampul, sivilce ve leke görünümünün düzeltilmesini destekler.

Tonikler

Asit içeren tonikler, cilt bakımına çok yönlü destek olur. Yağlı ve karma ciltlerde salisilik asit tonik kullanarak, doğru temizlik uygulaması yapılabilir.

Kremler

Kolay kullanımlarıyla kremler, asitlerin en çok kullanıldığı ürünlerdendir. Çay ağacı yağı kremi, cilt bakımında çok yönlü destek sunar. Hyaluronik asit krem olarak da sıklıkla tercih edilmektedir.