Kore Kozmetik Cilt Nemlendiriciler

Her cilt tipinin ihtiyaç duyduğu nemlendirici yüz kremleri şimdi Kokoma da ! Zararlı çevresel faktörler , yetersiz bakım ve cildin susuz kalması gibi faktörler cildin nem dengesi bozabilir. Nem dengesini kaybeden cilt pul pul dökülerek elastikiyetini kaybeder. Yeterince nemlendirilmeyen cilt erken kırışır. Yağlı cilt ya da kuru cilt her yaşta nemlendirici kullanılmalı.

Uzmanlar nemlendirilmeyen cildin erken yaşlandığını yapılan araştırmalarla açıklıyor. "Cilt tipime uygun olan en iyi nemlendirici yüz kremi hangisi?" sorusunu sorarak araştırma yapmalı ve cilt tipinize uygun en iyi nemlendiriciyi seçmelisiniz. Unutmamalıyız ki her cilt tipine göre farklı içeriklerle nemlendiriciler üretilmektedir.

Nemlendirici Krem Nedir?

Bakım rutinimizin son aşaması nemlendiricileri cilt tipiniz ne olursa olsun kullanmalısınız. Cildimiz gün içerisinde maruz kaldığı etkenlerden korunmak için dışarıdan desteğe ihtiyaç duyar. Günlük cilt bakımında olmazsa olmazı nemlendiriciler cildin günlük nem dengesini sağlar ve cildimizi zararlı dış etkenlerden korur. Cildimizin üstünde yer alan lipozom moleküllerinin azalmasıyla birlikte cildimiz kurur. Uzun vadede nemsiz kalan cilt kurur matlaşır ve kırışır. Nemlendiriciler cildimizin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayan , cilt yapısını koruyan kozmetik ürünleridir.

Nemlendirici Krem Çeşitleri

Cildiniz kuru ya da yağlı olsun günlük olarak nemlendirici kullanmalısınız. Nemlendiricileri cildimizin farklı noktalarında kullanabilirsiniz. Vücudumuzun birçok noktasında kullanabileceğimiz vücut nemlendiricileri , vücut losyonları, kuru ciltler için yüz nemlendiricileri , sivilce ve akne sorunu yaşayan yağlı ciltler için sebum dengesini sağlayan jel formdaki nemlendirici gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Yağ bazlı veya su bazlı nemlendirici krem olarak tercih edilebilecek olan nemlendirici kremler her cilt tipine ve her yaşa göre kullanımı farklılık göstermektedir. Hassas ciltler bazı kimyasallara karşı hassasiyet yaşadıkları için su bazlı bitkisel nemlendirici kullanmalı. Sakinleştirici etkiye sahip aloe vera hassas ciltler için uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Kuru ciltler ise hyalüronik asitli ürünler tercih etmeleri fayda sağlayacaktır.

Hyalüronik asitli ürünler cildin nem dengesini sağlayarak , nem tutma kapasitesini artırmaktadır. Yağlı ve karma ciltler emilsüyon kullanarak da ciltlerine ihtiyaç duyduğu nemi verebilirler. Yağlı ciltler sebum dengesini sağlayan, gözenekleri tıkamayan jel formdaki hafif yapılı ürünleri tercih etmelidir. Cildinizde leke problemi yaşıyorsanız salyangoz özlü ürünler tercih ederek cilt yenileme hızını artırıp uzun vadede lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Fondöten uyguladığınızda pul pul dökülmeler gözünüze çarpıyorsa makyaj öncesi cildinizi yeterince nemlendirmediğiniz anlamına gelir. Makyaj öncesi cildinizi nemlendirmek doğal ve pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Nemlendiriciler Ne Zaman Kullanılmalı?

Cilt tipinize en uygun nemlendiriciyi bulduğunuzda her gün sabah ve akşam rutininde kullanmamız şart. Nemlendiriciler gece ve gündüz kullanımı için ayrı formlarda üretiliyor. Cildimiz geceleri kendini yenilediği için gece kremi kullanmak oldukça önemli. Yaşlanma karşıtı nemlendirici kremler kolajen üretimini destekleyerek cildin daha genç ve canlı görünmesini sağlıyor.

Düzenli nemlendirici kullanımı kırışıklık oluşumu engeller ve cilt çok daha uzun süre genç görünümü koruyabilir. Cam gibi bir cilt elde etmek için yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirici kullanmak ve cilt bakım rutinimizi aksatmamak.

Güney Kore'nin en iyi ve en uygun vücut ve yüz nemlendiricileri şimdi Kokoma'da !

₺217,95 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yenileyici ve Canlandırıcı Krem
₺149,95 KDV Dahil
₺179,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Nemlendirici Krem
₺169,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Salyangoz Özlü Hepsi Bir Arada Krem
₺130,00 KDV Dahil
₺164,90 KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Canlandırıcı ve Nemlendirici Dudak Maskesi
₺199,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Karma Ciltler için Nemlendirici Krem
₺199,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yağlı Ciltler için Nemlendirici Krem
₺199,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Kuru Ciltler için Canlandırıcı ve Nemlendirici Krem
₺209,95 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yenileyici ve Besleyici Salyangoz Özlü Krem
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Besleyici Dudak Bakım Kremi
₺159,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
C Vitaminli Leke Kremi
Tükendi
₺234,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Canlandırıcı ve Nemlendirici Yüz Maskesi
Tükendi
₺194,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Kuru Ciltler için Nemlendirici Krem