Filtreleri Göster

35 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Nemlendiriciler Gözenekleri Tıkar mı?

Nemlendirici cildin en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerden biridir. Fakat, kimyasalların kozmetik sektöründe sıklıkla kullanımı nedeniyle, ürün tercihinde kararsızlık yaşayabilirsiniz.

Piyasada bulunan birçok nemlendiricinin içeriğinde yer alan kimyasal maddeler, Kokoma ürünlerinin içerisinde bulunmaz. Bu maddeler; SLS, SLES, paraben, sülfat, alkol gibi insan sağlığına zararları kanıtlanmış bileşenlerdir.

Kimyasallardan arındırılıp zengin bitkisel içerikle hazırlanan nemlendirici kremler, her cilt tipine uygun çözümler sunar. Cilt tipine göre ürünler şu şekilde sıralanabilir:

  • Yağlı ciltler için nemlendirici,
  • Kuru ciltler için nemlendirici,
  • Akneli ve yağlı ciltler için nemlendirici.

Hangi cilt tipine sahip olursanız olun, kullandığınız nemlendiriciler cildinizin ihtiyacına uygun miktarda nemlendirme yapar. Doğru ürünü tercih ettiğiniz takdirde, herhangi bir sorun yaşamadan cildinizin hak ettiği bakımı sağlayabilirsiniz.

Kuru ciltler, diğer cilt tiplerine göre daha yoğun bir nemlilik oranına ihtiyaç duyar. Bu nedenle kuru ciltlere yönelik olan ürünleri yağlı bir ciltte kullandığınız zaman, istediğiniz sonucu almanız mümkün değildir. Yanlış ürün kullanımı gözeneklerde tıkanma, sivilcelenme gibi problemlere yol açabilir.

Güney Koreli uzmanların her ihtiyaca uygun olarak formülleştirdiği kremlerinden cilt tipinize en uygun olanı tercih etmeniz gerekir. Doğru ürünler gözeneklerinizi sıkılaştırarak, cildinizin daha canlı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Yağlı Ciltlerin Nemlendirici Kullanması Gerekir mi?

Yağlı cilt tipine uygun ürünler, cildin nem seviyesinin gereken düzeye ulaşmasını sağlar. Yoğun bir nemlendirme yerine gereken seviyede bir nemlilik oluşturur. Cildin sebum dengesinin sağlanmasına ve yağ üretiminin uygun noktada olmasına yardımcı olur.

Size sunduğumuz ürünler, cildinizin daha canlı ve güzel görünmesine yardımcı olur. Gözenekli görünümü önleyerek, daha pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkarır. Çevresel faktörlere karşı bir bariyer görevi görerek, cildin dayanıklılığını arttırır.

Yağlı ciltler için nemlendirici tercihinizi doğru bir şekilde yapabilmeniz adına sayfamızda yer alan ürün alternatiflerini inceleyebilirsiniz.

Nemlendiriciler Ciltte Tüylenme Yapar mı?

Çoğunlukla kadınlarda meydana gelen tüylenme problemi, genellikle hormon kaynaklı olarak ortaya çıkar. Hormon içeriğine sahip ürünler de tüylenme sorunlarının oluşumunu tetikleyebilir. Ancak nemlendiriciler cildinizde tüylenme yapmamaktadır.

Cildinizi korumak için büyük bir hassasiyetle üretilen ürünler ile kusursuz bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz. Sivilcelenme, kızarıklık ve kaşıntı gibi problemler olmadan doğal içerikli bu ürünlerle etkin bir nemlenme sağlayabilirsiniz.

Nemlendirici Ürünler Nasıl Kullanılır?

Nemlendiriciler; krem, maske, temizleyici gibi farklı formlara sahip olarak üretilir. Yüzünüze uyguladığınız ürünlerin dışında dudak nemlendirici ürünler de vardır. Bu ürünler, çatlayan ve kuruyan dudakların nemini kaybetmemesi ve canlı görünümünü koruması için kullanılır. Özel uyku formülüyle üretilen ürünlerin yanı sıra günlük kullanıma uygun olanları da vardır. Bu nedenle ürün üzerinde belirtilen kullanım talimatlarına uyarak cilde uygulanması gerekir.

Yüz nemlendirici olarak kullanıma sunulan ürünler, cildinizin daha genç ve enerjik görünmesini sağlayarak kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Gündüz ve gece kullanım için özel olarak üretilen nemlendiriciler, farklı bitki özleri içerir. Nemlendirici yüz kremi, soğuğun ve rüzgarın etkisinden dolayı cildinizde kuruluk oluşmasını engeller.

Cilt için nemlendirici maske kullanımı da iyi bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Pratik bir şekilde kullanım imkanı sunan maskeler ile cildinizin ihtiyacın olan enerjiyi sağlayabilirsiniz.

Su Bazlı Nemlendiriciler

Su bazlı nemlendirici ürünleri, daha hafif bir yapıya sahiptir. Bu nedenle, özellikle makyaj sırasında baz olarak etkileyici sonuçlar ortaya çıkarır. Tek kat ya da iki kat baz olarak kullanılabilir. Baz olarak kullanımda, diğer nemlendiricilere göre su bazlı ürünler daha uygundur.

Akneli ve yağlı ciltler için nemlendirici ürünlerin doğru seçilmesi ve doğru şekilde kullanılması son derece önemlidir. Akne, cilt yüzeyinde oldukça kötü bir görüntü oluşturur. Bu nedenle, Kokoma’nın akneli ciltlere özel formülize edilen nemlendiricilerini kullanmanız gerekir.

Nemlendiriciler kullanılmadan önce, cildin temizlenmesi daha iyi sonuçlar ortaya çıkarır. Sayfamızda yer alan her cilt tipine uygun temizleyiciler ile etkin bir temizlik sağladıktan sonra, cildinizi nemlendirmeye hazır hale getirebilirsiniz. Nemlendirme sırasında nazik hareketlerle kremi cildinize uygulamanız gerekir.

Makyajınızı yapmadan önce ve cilt temizliğinizden sonra nemlendirici uygulayabilirsiniz. Baz olarak kullanabileceğiniz nemlendiriciler, makyajınızın cildinizde daha uzun süre kalmasını ve doğal bir görünüme sahip olmasını sağlar. Gün boyu makyajınızda pürüzlü bir görünüm olmadan, ilk andaki canlılığa sahip olabilirsiniz. Uzun süre yenileme ihtiyacı duymayacağınız makyajınızla, etrafınıza pırıltınızı yansıtabilirsiniz.

Kokoma’daki nemlendiriciler, cildinize ağırlık yapmaz. Kolay emilebilen yapısı sayesinde cildinizde herhangi bir kalıntı bırakmaz. Parlama ve yağlı görünüm olmadan canlı bir görünüm ortaya çıkarır.