Kore Kozmetik Peeling Ürünleri

Cildinize fondöten uyguladığınızda bazı bölgelerin kuruluktan pul pul döküldüğüne şahit olduysanız peeling yapmanız için cildiniz sizi uyarıyor olabilir!

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için yapılması gerekenlerden biri kuşkusuz cildi ölü hücrelerden arındırmaktır. Cildin her gün maruz kaldığı hava kirliliği, güneşin etkilerinden dolayı cildin üst tabakası zarar görebilir. Cildin alt tabakasında bulunan sağlıklı cildi ortaya çıkarmak için ölü hücrelerin ciltten temizlenmesi gerekir. Her ne kadar cilt temizliğinizi her gün düzenli yapsanız da ölü hücrelerden öyle kolayca kurtulamazsınız.

Temizlenmeyen ölü hücreler cildi kurutabilir, siyah nokta oluşturabilir ve gözeneklerinizi tıkayabilir. Tıkanan gözenekler sebumu ve teri cildinizden atamadığı için sivilceleriniz oluşabilir. Cildimiz 28 günde bir yeni cilt derisine sahip olur. Yaş almanın etkisi ile cilt yenilenme süresi 50 yaşından sonra 37 güne çıkar. Düzenli peeling kullanarak cildin üst tabakasında bulunan ölü deriyi temizleyebiliriz. Ölü derileri temizlenen cilt epidermisi uyarır ve yeni hücre üretimi başlar. Sonuç; genç ve ışıl ışıl parlayan pürüzsüz bir cilt!

Peelingin Faydaları

Sağlıklı bir cilt her zaman parlak ve canlı görünür. Cildinin sağlıklı görünebilmesi için doğru ürünlerle düzenli cilt bakımı yapmalısın. Peeling adımı ise en önemli adımlardan biri. Düzenli peeling uygulayarak pürüzsüz bir cilt elde edebilir, kusursuz makyaj deneyimi yaşayabilirsin. Peeling adımından sonra uyguladığınız cilt bakım ürünleri emilimini artar. Böylece cilt bakım ürünlerinin cildinize daha iyi nüfus etmesini sağlar.

Sivilce, leke, siyah nokta gibi cilt sorunlarının ortaya çıkmasını engeller. Cildin üst tarafından bulunan ölü deriyi temizleyerek genç ve sağlıklı deriyi ortaya çıkarır, böylece yaşlanmanın etkilerini geciktirir ve cildi sıkılaştırır.

Peeling Çeşitleri

Peelingler fiziksel peeling ve kimyasal peeling olarak ikiye ayrılır.

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal peelingler, glikolik asit, mandelik asit, laktik asit, salisilik asit gibi soyucu içeriklerden düşük oranlarda içerirler. Kimyasal peeling ile cildin epidermis adı verilen cildin üstünde oluşan ölü hücreler temizlenir. İnce kırışıklıklar, lekeler, renk eşitsizliği, sivilce izleri ve kuruluk gibi cilt endişelerinde kullanılır. Yağlı ve karma ciltler haftada 1-2 gün hassas ve kuru ciltler ise haftada bir gün ya da 10 günde bir uygulama yapabilir. İlk defa kimyasal peeling uygulamaya başlayacaksınız haftada bir gün kullanıp test etmeli, cildinizi alıştırarak ilerlemelisiniz.

Fiziksel (Mekanik) Peeling Nedir?

Fiziksel peelingler içeriğinde içerisinde yuvarlak partiküller bulunan ve sürtünme yoluyla cildi temizleyen cilt bakım ürünleri oluşturmaktadır. Cildinize uyguladığınız fırça ve liflerde fiziksel peeling grubuna girer. Fiziksel peelingin içerisinde genelde kahve, şeker parçaları içermektedir. Hassas ciltler fiziksel peeling uygulaması yaparken dikkat etmelidir. Çok sert kullanımda cilde zarar verebilir.

Peeling Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Peeling için en uygun zaman uyku öncesidir. Uygulama sonrası cildimiz hassas olur ve kızarıklıklar oluşabilir, güneş ışığından uzak kalarak gece boyunca hassasiyetin geçmesi için yeterli zamana sahip oluruz. Gündüz kullanımlarınızda mutlaka güneş koruyucu kullanmalısınız. Savunmasız kalan cildimiz koyu güneş lekeleri oluşturabilir. Peeling öncesi cildi temizlemeli ve uygulama sırasında göz ve dudak çevresinden kaçınmalısınız.

Yüzümüzün peelinge ihtiyacı olduğu kadar boyun ve dekolte bölgemizin peelinge ihtiyaç duyabileceğini unutmayın.İşlem sonrası çok sıcak su ile cilt durulanmamalı, ılık su tercih edilmelidir. Haftada 1-2 gün peeling uygulanmalıdır, fazlası cilt bariyerinizi zayıflatarak cildinize zarar verebilir. Yüz ve vücut olmak üzere farklı kullanım alanları olan ürünler, her cilt sorunu ve cilt tipi için farklı içeriklerle üretilmektedir.