Filtreleri Göster

14 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Kore güzellik bakımında cilt temizleme rutininin bir parçasını oluşturan su bazlı temizleyiciler; köpük ya da jel gibi farklı formlara sahip bakım ürünleridir. Su bazlı temizleyiciler, ciltte tam ve derinlemesine bir arınma ile birlikte cilt sorunlarına karşı da koruma sağlar.

Su Bazlı Temizleyici Nedir?

Su bazlı temizleyici, ciltte yer alan ve suda çözünen kalıntıları ortadan kaldırmak amacıyla tasarlanmış bir arındırıcıdır. Hafif ve nazik yapılıdır. Cildin alt katmanlarına kadar nüfuz etme gücüne sahiptir. Bu sayede, kapsamlı bir temizlik sunar. Yağ bazlı temizleyicilerin kullanımı ile giderilemeyen kalıntıların temizlenmesini sağlar.

 

Su bazlı yüz temizleyici, cildi etkin bir şekilde temizleyerek cildin nefes almasını destekler. Bu sayede ferahlık ve rahatlama sağlar. Yağsız yapısı sayesinde ciltte ağırlık hissi yaratmaz. Tek başına kullanılabilir; ancak nemlendirici ve toniklerle desteklendiğinde, cildinizi tamamen arındıracak, etkili bir cilt bakımı rutinine sahip olmanıza yardımcı olur.

Su Bazlı Temizleyicinin Yağ Bazlı Temizleyiciden Farkı Nedir?

Su ve yağ bazlı temizleyiciler, birbirini tamamlayan ürünlerdir. Aynı görevi farklı şekillerde gerçekleştirerek kapsamlı bir temizlik elde edilmesini sağlar. Su bazlı ürünler içerisinde herhangi bir temizleyici yağ yer almaz. Hedefi, suda çözünen kirleri ortadan kaldırmaktır.

 

Su bazlı temizleyici, içeriğinde yağ olmaması nedeniyle farklı formlara sahip olabilir. Banila Co Yüz Temizleme Köpüğü hafif formülü ile cilt üzerinde derinlemesine etki göstererek yağ bazlı ürünlerin temizlemede yetersiz kaldığı kirleri tamamen ortadan kaldırır.

Su Bazlı Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Su bazlı temizleyicilerin kullanımı oldukça kolaydır. Yağ bazlı olanların aksine ıslak cilde uygulanır. Göz ile temas etmemesine dikkat edilerek yüzün tamamına eşit şekilde uygulanmalıdır. Uygulama, nazik dokunuşlar ve masaj hareketleri ile yapılmalıdır. Ardından ılık su ile durulama işlemi gerçekleştirilir. Bu ürünler, günde iki defa kullanılabilir.

 

Su bazlı makyaj temizleyici kullanımı ise pamuk yardımıyla gerçekleştirilir. Ürünler, cildi ağırlaştırmadan makyajın kolayca arındırılmasını sağlar. Hassas bölgeler için özel olarak formüle edilen su bazlı göz makyaj temizleyici kullanılması daha başarılı sonuçlar alınmasını destekler.

Su Bazlı Temizleyici Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Su bazlı temizleyici önerileri içerisinden seçim yaparken cilt tipine uygun tercihler yapılmalıdır. Bu sayede hem üründen maksimum verim alınır hem de cildin sağlıkla ışıldamasına destek olunur. Cilt tipine uyumlu olmayan ürünler, cildin yapısının bozulmasına neden olabilir. Dikkat edilmesi gereken diğer önemli noktalar şu şekildedir:

  • Her cildin pH dengesinin farklı olduğu unutulmamalıdır. Cildin pH dengesi ile uyumlu ürünler tercih edilmelidir.
  • Gözeneklere doğrudan nüfuz eden temizleyicilerin yapay renklendiriciler, sülfat veya mineral yağ gibi içeriklere sahip olmamasına dikkat edilmelidir.
  • Doğal ve temiz içerikli ürünler seçilmelidir. Heimish Nazik Temizleme Köpüğü temiz formülü ile gönül rahatlığı ile kullanılabilir.
  • Su bazlı temizleyicilerin cildin bakımına destek olabilecek özelliklere sahip olması da oldukça önemli bir seçim kriteridir.