Kore Cilt Temizleme Ürünleri

Işıl ışıl sağlıklı bir cilde kavuşmanın ilk adımı onu doğru bir şekilde temizlemektir. Cilt temizleyicileri gün boyunca cildinizin maruz kaldığı kirden, makyaj kalıntılarından ve fazla salgılanan sebumdan arındırır. Böylece diğer cilt bakım ürünlerinin cilde kolay bir şekilde cildimize nüfus etmesini sağlar. Makyaj yapın ya da yapmayın cildinizi her gün temizlemelisiniz.

Gün boyunca, havadaki bakteriler ve kirlilik cildimize zarar verir ve düzgün bir şekilde temizlenmezse yaşlanma, kırışıklık, pigmentasyon ( renk eşitsizliği ) , siyah nokta ,sivilce ve kuruluk gibi birçok soruna neden olabilir. Cilt temizleyicileri cildin doğal yapısına uygun olmalıdır.

Kore cilt bakımı ile birlikte hayatımıza giren “double cleansing” yani iki aşamalı temizlik metodu ile cildin doğal yapısını bozmadan cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz.

İki Aşamalı Temizlik Nedir?

Cilt bakımının altın kurallarından biri de makyajdan ve kirden derinlemesine arınmış bir cilt. Temizleyiciler yağ ve su bazlı temizleyiciler olarak ikiye ayrılır. Makyaj, güneş koruyucu ve fazla salgılanan sebumu cildinizden arındırmak için yağ bazlı temizleyici kullanmalısınız. Parmak uçlarınızla bir dakika boyunca masaj yaparak uygulayın ve ardından ılık su ile durulayın.

İkinci aşama ise su bazlı temizleyiciler. Yağ bazlı temizleyiciden sonra cildinizi yıkama jeli ile temizlemelisiniz. Su bazlı temizleyiciler, jel , süt ya da köpüren formlarda karşımıza çıkıyor. Cildinize uygularken masaj yaparak birkaç dakika zaman ayırmak temizleyicinin tüm faydaları elde etmenizi sağlar. Yüz yıkama jelini seçerken dikkat etmeniz gereken pH değeri. Cildinizin doğal pH seviyesine uygun yüz yıkama jeli kullanmalısınız.

Çift aşamalı temizliği her gün uygulamanıza cildinizin ihtiyacınız olmayabilir. Haftada 2-3 gün, hassas ciltler ise haftada 1-2 gün uygulamaları yeterli olacaktır.

İki Aşamalı Temizliğin Faydaları

İki aşamalı temizlikten sonra cildimize uygulayacağımız cilt bakım ürünlerinin cildinize daha iyi nüfus etmesini sağlar. Bu da daha dolgun daha genç daha sağlıklı bir cilt demek!

Yağ bazlı temizleyici ile cilt bakımınıza başlamanız cildinizin doğal neminin korunmasına yardımcı olur.

Gün içinde cildin maruz kaldığı olumsuz hava koşulları, kir, toz ve makyaj kalıntıları gözeneklerinizi tıkar, doğru temizlik yapılmazsa gözenekler büyür siyah nokta ya da sivilce oluşumu başlar. İki aşamalı temizlik gözenek bakımı yaparak derinlemesine temizlik sağlar.

₺119,00 KDV Dahil
Erkekler İçin Yüz Yıkama Jeli
₺124,95 KDV Dahil
Şeytan Pençesi & Seramit İçeren Temizleyici Köpük
₺139,95 KDV Dahil
₺349,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
İnci Özlü Temizleme Yağı
Tükendi
₺169,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yağ Bazlı Cilt ve Makyaj Temizleyici
Tükendi
₺114,90 KDV Dahil
Sivilceli Ciltler için Temizleyici
Tükendi
₺119,90 KDV Dahil
₺139,00 KDV Dahil
Yeni Ürün
Makyaj Temizleme Balmı