Kore Kozmetik Tonikler

K-Beauty ile cilt bakım rutinimize eklemek istediğimiz “Tonik Nedir? Nasıl Kullanmalıyız, Tonikler Tam Olarak Ne İşe Yarıyor?” sorularınızı duyar gibiyiz. Panik Yok! Kokoma sizler için sorularınızı cevapladı.

Kore Cilt Bakım Tonikleri ve Çeşitleri

Tonikler günümüzde artık birçok cilt sonunun çözümünde kullanılıyor. Geniş gözenekler, siyah noktalar, matlaşmış görüntü, renk eşitsizliği, ince mimik kaynaklı kırışıklıklar… bunun gibi birçok sorun için tonikler en büyük yardımcımız. Çift aşamalı temizlikten sonra kullandığımız tonikler, nemlendirme aşamasına geçmek için önemli bir adım.

Tonikler, asit, gliserin, antioksidan ve antienflamatuvarlar içerebilir. Tonikler, hızlı bir şekilde etki eden ve cildin yüzeyindeki bazı ölü hücrelerin giderilmesine yardımcı olan cildimiz tarafından kolay emilebilen güçlü losyonlardır.

Cildimizi temizledikten sonra pH seviyesi yükselebilir ve ideal pH seviyesi için toniklerden yardım alabiliriz. Cildimizi temizledikten sonra onu kuru bir sünger gibi düşünün ve üzerine nemlendirici sürdüğünüzü hayal edin. Sizce ne kadar başarılı olabiliriz? Nemlendirici ile cildimizle buluşturabilir miyiz? Cevapları duyar gibiyim. Tabii ki hayır! Şimdi cildimize uygun bir tonik seçelim ve cildimizi nemlendirelim.

Ne Zaman Tonik Kullanmalıyım?

Kore cilt bakım rutininde üçüncü aşama olarak kullanılan tonikleri gözenek bakımı olarak da düşünebiliriz. Cilt tipleri göz önünde bulundurarak üretilen farklı cilt tiplerine uygun tonikler vardır. Tonik çeşitleri içerdiği etken maddelere göre farklılık gösterir. Yağlı ve akneli ciltler için AHA(Alfa Hidroksi Asit) ve BHA(Beta Hidroksi Asit) gibi asit içeren ürünlerle gün boyu cildinizi parlak bir görüntüden uzak tutabilirsiniz. Cildiniz çok kurumaz ise sabah ve akşam olmak üzere günde iki sefer kullanabilirsiniz.

Hassas ve kuru ciltler yapılarından dolayı çok çabuk tahriş olur kızarır ve dış etkenlerden hızla etkilenir. Bu yüzden nem veren alkolsüz ve su bazlı tonikleri tercih etmelisiniz.

Tonik Kullanmak için 6 Neden

Gözeneklerimizi Küçültür Hafif asidik yapıya sahip tonikler yağda çözülebilen formülüyle gözeneklerin içerisini temizleyerek gözenekleri sıkılaştırır. Ayrıca leke oluşumunu önleyerek, oluşmuş lekelerin ise rengini açar. Sonuç, gözeneksiz pürüzsüz bir cilt!

Cildimizin İdeal pH Dengesini Sağlar Cildin ideal pH seviyesi 5.5-6 arasındadır. Ancak cildimizi temizledikten sonra temizleyicinin alkali yapısından dolayı cildimizin pH seviyesi yükselebilir ve normal seviyesine dönmesi 2 saati bulabilir.Bu süre içerisinde cildimiz fazla yağ üretebilir. Cilt temizliğinden sonra kullanacağımız tonikler cildin ideal pH seviyesine gelmesini sağlar.

Cildimize Koruma Kalkanı Oluşturur Cilt temizliği sonrası gözeneklerimizi sıkılaştırır. Musluk suyunda bulunan klordan cildimizi arındırır.

Derinlemesine Nem Nemlendirici krem kullanmadan önce uygulayacağınız tonikler nemlendiricinin etkisini iki kat artırır.

Cildi Yeniler Kullanacağımız asidik tonikler ( AHA gibi ) cildin üzerinde bulunan ölü hücreleri temizler ve cildimizi canlandırır.

Kıl Dönmeleri için Kurtarıcı Alfa Hidroksi Asit (AHA) içeren tonikler, peeling etkisi ile batık kılların yüzeye çıkmasına yardımcı olur.

Güney Kore’nin en iyi markalarının en iyi tonik seçeneklerini Kokoma.com.tr’de bulabilirsiniz.

Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
İnci Özlü Güçlendirici Tonik
Tükendi
₺159,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Sivilceler için 30 Gün Mucize Tonik
Tükendi
₺149,95 KDV Dahil
Nemlendirici Aydınlatıcı Tonik