Filtreleri Göster

16 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Uyku maskesi, gece boyunca cildin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayarak güne canlı ve ışıltılı bir başlangıç yapma imkânı sağlar. Gece boyunca uyku maskesi desteğine sahip cilt, gün içerisinde dış etkenlerden kaynaklı yıpranmalara karşı daha güçlü hâle gelir.

Uyku Maskesinin Cilde Faydaları Neler?

Uyku maskesi, uzun süreli etkiye sahip yoğun ve güçlü içeriği sayesinde gece boyunca cilde ihtiyaç duyduğu bakımı sağlar. Günlük bakım rutinin son aşamasında yer alan uyku maskeleri, kolay kullanıma sahiptir. Cilde sağladıkları faydalardan bazıları şunlardır:

 

  • Cilde nem desteği sağlayarak esneklik ve yumuşaklık kazandırır.
  • Sarkmalara ve kırışıklıklara karşı cildi destekler.
  • Renk eşitsizliklerinin ve leke görünümünün hafifletilmesini sağlar.
  • Hücrelerin yenilenmesini destekleyerek yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını geciktirir.
  • Cilt yüzeyini pürüzsüzleştirir.
  • Tazelik ve rahatlık sağlar.

 

Uyku maskesi tüm gece cilt yüzeyinde kaldığı için içeriğinin emilimi, diğer bakım ürünlerine kıyasla çok daha yüksek oranda gerçekleşir. Uyku maskelerinin yoğun ve aktif içerikleri göz önüne alındığında, düzenli kullanımda kısa süre içerisinde maskelerin faydasını görmek mümkündür.

Uyku Maskesi Nasıl Kullanılır?

Uyku maskesi kullanımı oldukça kolaydır. Nemlendirici krem uygulaması ile aynı şekilde gerçekleştirilir. Kullanım esnasında özellikle dikkat edilmesi gereken nokta, cildin tüm yağdan ve kirden doğru şekilde arındırılmış olmasıdır. Aksi durumda uyku maskesinin de etkisi ile kalıntılar, cildin daha derin tabakalarına nüfuz ederek farklı cilt sorunları oluşturabilir.

 

Uyku maskesi, temiz cilde eşit olarak uygulanmalıdır. Boyun bölgesi ihmâl edilmemelidir. Ürün, nazikçe tüm cilde sürülmelidir. Üzerine herhangi başka bir bakım ürünü kullanılmamalıdır. Ertesi sabah, ılık su ya da nemli bir pamuk yardımıyla ciltten temizlenmelidir.

Uyku Maskesi Önerileri

Uyku maskesi çeşitleri arasından değişen cilt ihtiyaçlarına göre kişisel seçimler yapabilir. Laneige markası tarafında üretilen ve doğal içerikleri ile dikkat çeken uyku maskeleri içerisinden tüm yüze veya dudak ya da göz çevresi gibi bölgesel ihtiyaçlara yönelik ürünler tercih edilebilir.

Dudaklar için Uyku Maskesi

Laneige Lip Sleeping Mask Berry, 8 saat boyunca dudaklara bakım yapar. Ölü hücreleri temizleyerek, sabah yumuşak ve yenilenmiş dudaklar ile uyanmaya destek olur. Tüm cilt tipleri için uygundur.

Canlandırıcı Uyku Maskesi

Laneige Water Sleeping Mask, tüm cilt tipleri için gece boyu yüksek nem desteği sağlar. Hydro Ionized Mineral Water teknolojisi sayesinde haftada bir ya da iki uygulama ile etkili sonuçlar alınmasını sağlar.

Göz Çevresi için Uyku Maskesi

Laneige Eye Sleeping Mask, göz çevresinin hassas ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır. Seramik masaj başlığı kolay kullanım sunar. Göz çevresindeki renk eşitsizliği, kırışıklar ve şişkinlikler ile mücadele eder.